Ανακοίνωση για Βεβαίωση Περάτωσης

Οι φοιτητές/τριες  του Προγράμματος Σπουδών του  Πρώην ΤΕΙ που έχουν ολοκληρώσει όλες τους τις εκπαιδευτικές υποχρεώσεις  (έχει περαστεί στο πρόγραμμα η βαθμολογία  σε όλα τα μαθήματα, πρακτική άσκηση και πτυχιακή) μπορούν να κάνουν αίτηση  για  Βεβαίωση Περάτωσης αυτοπροσώπως ή να στείλουν με e-mail από τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που τους έχει χορηγήσει το Πανεπιστήμιο στη Γραμματεία (secptde@upatras.gr) τα δικαιολογητικά που ακολουθούν:

-Έντυπο αίτησης (επισυνάπτεται)

-Φωτοτυπία αστυνομικής ταυτότητας

-Βεβαίωση- mail από τη Βιβλιοθήκη ότι έχετε παραδώσει πτυχιακή και δεν έχετε άλλες υποχρεώσεις

-Υπεύθυνη δήλωση συμπληρωμένη του Ν.1599/1986 ότι δεν υπάρχει καμία εκκρεμότητα με τη Φοιτητική Λέσχη και τη Φοιτητική Εστία του Πανεπιστημίου Πατρών.

-Η Ακαδημαϊκή ταυτότητα (πάσο) επιστρέφεται στη Γραμματεία με την κατάθεση της αίτησης ορκωμοσίας Στην περίπτωση που δεν έχει εκδοθεί ή έχει απολεσθεί, η Ακαδημαϊκή Ταυτότητα ο/η  φοιτητής/τρια συμπληρώνει μια Υπεύθυνη Δήλωση του Ν.1599/1986 ότι δεν έχει εκδοθεί στο όνομά του/της ή αντίστοιχα έχει απολεσθεί .

Αιτήσεις που δεν έχουν επισυναπτόμενα όλα τα δικαιολογητικά δεν θα πρωτοκολλούνται.

Οι Βεβαιώσεις εκδίδονται μετά απο το σχετικό έλεγχο απο τη Γραμματεία.

Ανακοίνωση για Βεβαίωση Περάτωσης