Η Αλεξάνδρα Πατρικίου, επιστημονική υπεύθυνη του προγράμματος “Building Bridges between Germany and Greece through Family Stories” (Μάρτιος – Οκτώβριος 2024)  αναζητά 6 (έξι) φοιτητές και φοιτήτριες να συμμετέχουν στο οκτάμηνο αυτό πρόγραμμα. Το πρόγραμμα  έχει στόχο τη δημιουργία μιας έκθεσης με θέμα την Ευρώπη του 20ού αιώνα μέσα από συγκεκριμένες οικογενειακές ιστορίες στην Ελλάδα και τη Γερμανία. Οι φοιτητές/τριες θα κληθούν να δημιουργήσουν μια έκθεση ως τμήμα μιας εκπαιδευτικής δραστηριότητας. Στο πρόγραμμα περιλαμβάνονται υποχρεωτικές διαδικτυακές συναντήσεις και εκπαιδευτική επίσκεψη στη Γερμανία με τα έξοδα καλυμμένα από το πρόγραμμα. Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε εδώ και για να κάνετε αίτηση δείτε εδώ. Μπορείτε να επικοινωνήσετε με την κ. Πατρικίου στο apatrikiou@g.upatras.gr για όποια διευκρίνιση.