ΕΙΣΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΠΡΥΤΑΝΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΩΝ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΥΣΧΕΡΕΙΑΣ ΣΤΙΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ

Σε συνέχεια της απόφασης της υπ΄αριθ. 195/13.1.2022 συνεδρίασης της Συγκλήτου, σύμφωνα με την οποία οι εξετάσεις στα μαθήματα, στα οποία οι φοιτητές που νοσούν με λοίμωξη και υποχρεωτικώς απουσίαζαν, να διεξαχθούν κατά το από 21.2.2022-25.2.2022 χρονικό διάστημα, ο κ. Πρύτανης εισηγείται οι εξετάσεις των φοιτητών που δεν μπόρεσαν να συμμετέχουν σε αυτές εξαιτίας των καιρικών συνθηκών και της δυσχέρειας στις μετακινήσεις, να διεξαχθούν κατά το ως άνω αναφερόμενο χρονικό διάστημα, κατ΄αντιστοιχία με τις ημέρες διεξαγωγής των εξετάσεων των μαθημάτων/εργαστηρίων αυτών κατά την εξεταστική περίοδο του χειμερινού εξαμήνου.