Τελετή αναγόρευσης του Προέδρου του Οργανισμού “Το Χαμόγελο του Παιδιού” κ. Κωνσταντίνου Γιαννόπουλου σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος

Στις 3 Δεκεμβρίου 2021 σε επίσημη τελετή στην Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Πατρών, αναγορεύτηκε σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης και Κοινωνικής Εργασίας, ο Πρόεδρος του Οργανισμού “Το Χαμόγελο του Παιδιού” Κωνσταντίνος Γιαννόπουλος, εγκαινιάζοντας μία νέα συνεργασία ενός πολύ σημαντικού φορέα με το Τμήμα μας. Τον τιμώμενο χαιρέτισε ο Πρύτανης κ. Χρήστος Μπούρας, ενώ για το έργο, την προσφορά και την προσωπικότητα του τιμώμενου μίλησε ο Επίκουρος Καθηγητής του Τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης και Κοινωνικής Εργασίας Ιωάννης Δρίτσας. Στη συνέχεια  ακολούθησε  η τελετή αναγόρευσης του τιμώμενου σε Επίτιμο Διδάκτορα από τον Πρόεδρο του Τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης και Κοινωνικής Εργασίας, Καθηγητή Γεώργιο Νικολάου και η περιένδυσή του από τον Πρύτανη του Πανεπιστημίου Πατρών. Η εκδήλωση της επιτιμοποίησης ολοκληρώθηκε με την ομιλία του κ. Κωνσταντίνου Γιαννόπουλου με θέμα «25 Χρόνια για το Χαμόγελο του Παιδιού».